Cihlové obklady krbu v interiéru (cihlové krby)

Chcete si užívat klidné večery s pohledem na plápolající plameny a poslouchat zvuk hořícího dřeva? Pak zakomponujte do Vašeho interiéru krb.

V minulosti se krby stavěly především pro jejich funkci – zajištění tepla. V dnešní době se krby používají i jako zajímavé dekorativní prvky v interiéru. A navíc je to stále velice efektivní a úsporná cesta k vytápění Vašeho domu, chalupy nebo chaty.

Cihlové krby

K přírodnímu živlu se hodí přírodní materiály. Proto jsou lícové cihly a obkladové pásky jako stvořené pro výstavbu krbů různých typů a velikostí. Hodí se jak pro krby v interiéru, tak i pro venkovní krby a grily. Kromě zajímavého vzhledu se cihlové obklady pyšní také výbornými technickými vlastnostmi. Jsou v podstatě bezúdržbové, nemění svou barvu, nepraskají ani se nedrolí. V nabídce je více než sto různých odstínů, vybere si opravdu každý.

Volba materiálu

Lícové cihly vyžadují větší prostor, takže je jejich použití v interiéru omezené. Při výstavbě krbu je tedy vhodnější použít obkladové pásky, které jsou dostupné rovné i rohové, lze tak docílit vzhledu pravé lícové cihly.

Vhodnou volbou mohou být také lícové cihly klinker, které se vyrábějí tažením cihlářské hlíny ze šnekového lisu a řezáním na jednotlivé díly v požadovaném formátu. Tímto způsobem výroby získávají cihly přesnější a pravidelnější tvary.

K vyzdívání doporučujeme použít speciální zdící a spárovací malty a lepidla z naší nabídky. Při realizaci venkovního krbu či grilu se musí aplikovat hydroizolace ve spodní i horní části krbu, která zabrání pronikání vlhkosti.

Topeniště

Lícový materiál není určen pro přímý kontakt s ohněm. Topeniště krbu je nutné vyzdít ze šamotových cihel nebo použít vhodnou krbovou vložku.

Pokud si na vyzdění sami netroufáte a nebo chcete mít jistotu, že vše bude naprosto perfektní, rádi Vám s realizací pomůžeme. Naši odborníci mají mnohaleté zkušenosti a desítky zrealizovaných projektů za sebou.

O autorovi

Přejít nahoru