S jakými dekoracemi kombinovat lícové zdivo?

Zdobí váš interiér lícové zdivo? Cihlový obklad je natolik originálním prvkem, že bývá těžké doplnit ho vhodnými dekoracemi. Inspirujte se našimi tipy s čím lícové zdivo kombinovat a jak svůj domov doladit k dokonalosti.

Lícové zdivo

V Anglii, Belgii nebo Holandsku, odkud tradice lícového zdivo pochází, byste z něj našli vystavěné celé budovy. U nás se cihlový obklad používá spíše jako dekorační prvek jak v exteriéru, tak v interiéru. Samotné lícové zdivo nelze tapetovat (a byla by to také věčná škoda), přesto se použití tapety nemusíte bát, jenom ji aplikujte na vedlejší nebo protilehlou stěnu. A jaké další dekorace se v kombinaci s lícovým zdivem budou vyjímat?

Obklopeni přírodou

Chcete se u sebe doma cítit jako v lese nebo v parku? Využijte toho, že lícové zdivo se dá perfektně kombinovat s nejrůznějšími přírodními vzory a motivy. Nebojte se na přilehlou zeď instalovat tapetu imitující kámen, dřevo nebo beton – nejprve se ale ujistěte, že se s cihlovým obkladem nebude příliš tlouct. Vedle lícového zdiva se budou vyjímat také fototapety s motivem lesa, která se zdivem barevně ladí.

Při výběru nábytku a dalších dekorací dejte přednost přírodním materiálům, jako je dřevo, kámen nebo mramor. Zařízení místností laďte do zemitých barev. Vhodné jsou odstíny inspirované samotnou přírodou – například odstíny hnědé, zelené a oranžové barvy.

Staré dobré časy

Lícové zdivo svým vzhledem, kvalitním zpracováním a dlouhou životností připomíná staré dobré časy. Proč toho nevyužít a nezaříditcelý interiér v retro stylu? Jednu stěnu nebo její část ozdobte tapetou, které vévodí klasické retro vzory a barvy od béžové přes hnědou až po tmavě modrou.

Tradičně působí také mechanické ručičkové hodiny. V kombinaci s cihlovou zdí vnesou do interiéru retro nádech a náladu 60. let. Na hodiny se při zařizování bytu často zapomíná, přitom právě ony mohou být pomyslnou třešničkou na dortu, stačí si jen zvolit vhodný design.

Když méně znamená více

Díky minimalismu působí interiér vzdušně, svěže a snadněji se udržuje v čistotě. Při zařizování interiéru v minimalistickém duchu vsaďte na kvalitní a přírodní materiály – lícové zdivo je proto skvělou volbou. S dekoracemi to nepřehánějte. Vše, co do interiéru umístíte, by mělo plnit svůj účel.

Chcete, aby váš byt působil útulněji? Okna ozdobte praktickými závěsy v krémové, hřejivé barvě, na stěnu pověste nástěnné hodiny a vystavte si vlastní fotografie ve fotorámu. Byt oživíte a zútulníte také pomocí rostlin, ať už v květináči nebo ve váze.

Inspirace průmyslem

V industriálně zařízeném interiéru hraje prim kontrast. Vedle sebe se tu nachází nově pořízená pohovka a zašlá skříňka po babičce. Dominantou industriální místností jsou cihly, například v podobě lícového zdiva. Na vedlejší nebo protilehlou stěnu instalujte tapety imitující beton nebo omítku a nebojte se zdi oživit plechovými cedulemi. Žádný jiný styl nevyužívá kovové materiály tak jako styl industriální.

O autorovi

Přejít nahoru