Pohledové okrasné cihly na zahradě

Okrasné cihly jsou ideálním materiálem pro perfektní vzhled a funkčnost každé zahrady. Možností, jak je v exteriéru použít je několik, kterou si vyberete Vy?

Výhody použití okrasných cihel

Pohledové okrasné cihly se vyznačují vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, mrazuvzdorností, minimálními náklady na údržbu, originálním a nadčasovým vzhledem, použitím přírodního a ekologického materiálu, zachováním paropropustnosti fasády, širokým výběrem barev, typů a rozměrů, dlouholetou životností. Díky těmto vlastnostem jsou opravdu skvělým materiálem pro použití v zahradách.

Lícové cihly vs. obkladové pásky

K využití pohledových okrasných cihel na zahradě jsou ideální zejména lícové cihly nebo obkladové pásky.

Lícových cihel je několik druhů dle typu výroby. Ražené lícové cihly se vyrábějí ražením hlíny do formy. Každá cihla je vyrobena jako originál, což zaručuje jedinečný vzhled. Svou texturou připomíná ručně dělané cihly. Dále se dají použít lícové cihly klinker, které se vyrábějí tažením cihlářské hlíny ze šnekového lisu a řezáním na jednotlivé díly v požadovaném formátu. Touto metodou získávají cihly pravidelný a přesnější tvar. Česky se přezdívají zvonivky – mají typický zvonivý zvuk.Cihlové obkladové pásky se vyrábějí řezáním lícových cihel. Výběr barev je tedy totožný s lícovými cihlami. Tloušťka pásky je 20 – 25 mm. Obkladové pásky se dají lepit na stěnu, nemusí mít základy.

Okrasné cihlové ploty

Ploty z okrasných cihel jsou designovým doplňkem celého bydlení. Lze vymyslet ideální řešení přímo na míru Vašim potřebám.

Upřednostňujete soukromí před zvědavými pohledy sousedů? Tak pro Vás bude ideální plný plot z okrasných cihel.

Pokud toužíte po dřevěném nebo kovovém plotě, lze použít okrasné cihly jako konstrukci pro dřevěnou či kovovou výplň.

U výstavby plotu máte na výběr dvě varianty – stavět plot rovnou z lícových cihel, a nebo můžete vyzdít konstrukci ze ztraceného bednění a následně oblepit obkladovými páskami.

Cihlové fasády

Fasády z lícových cihel vypadají esteticky velmi dobře a navíc jsou plně funkční. Chrání dům před povětrnostními vlivy, jsou nenáročné na údržbu a vydrží spousty let.

Cihlové dlažby

Díky jedinečným vlastnostem okrasných lícových cihel je lze využít také jako zahradní dlažbu. Vydláždit s nimi můžete terasu, příjezdovou cestu, chodník nebo zahradní cestičky. Je tedy vhodná jak pro pochozí, tak i pro pojezdové plochy.

Venkovní kuchyně, zahradní domky

Venkovní kuchyně získávají na popularitě. I takovou stavbu lze ozdobit okrasnými cihlami, zvenku i zevnitř. Stejně tak je tomu u zahradních domků či různých přístřešků a teras.

Krby

Venkovní krb z lícových cihel se stane originální dominantou Vaší zahrady či terasy. Přírodní materiál a oheň – to k sobě neodmyslitelně patří.

Terasovité zahrady

Jestliže máte členitou či svahovitou zahradu, jsou zdi z okrasných cihel perfektním prostředkem, jak jednotlivé části oddělit a rozčlenit na jednotlivé segmenty.

Montáž pohledových okrasných cihel

Montáž není nikterak náročná, avšak určité zkušenosti se hodí. Nechat práci na profesionálech je jistotou, že bude zdivo správně namontované, tedy rovné, čisté a bez dořezů.

Použití pohledových okrasných cihel je opravdu rozmanité. Zahrada a dům působí jako celek, jsou-li použité okrasné cihly napříč celým exteriérem. V nabídce je veliké množství designů a barev, takže si na své přijde opravdu každý. Kreativitě se meze nekladou, tak se nebojte tento tradiční materiál vyzkoušet a proměnit Vaší zahradu v netradiční a originální.

O autorovi

Přejít nahoru