Nejnovější trendy v interiérovém designu

Chcete-li mít svůj interiér stále moderní, je potřeba sledovat nejnovější trendy interiérového designu. Minimalismus, výrazné zdi a barvy, křivky a retro prvky přinesou do vašeho bytu nebo domu nádech moderního interiéru, který budou všechny návštěvy obdivovat.

Minimalismus na prvním místě

V poslední době jsou již lidé přehlceni všemi možnými věcmi, proto i v interiérovém designu přichází na řadu minimalismus a zjednodušování. Při výběru nábytku i doplňků se volí kvalitní a udržitelné materiály (hlavně ty přírodní).

Životní prostředí je stále důležitějším tématem, proto se na výrobu nábytku a doplňků používají recyklované materiály, přírodní vlákna, organické tkaniny a lokální dřevo.

In jsou tedy přírodní dekory, dřevěné podlahy, dřevěné lavice, odkládací stolky a police.

Rozbijte interiér výraznou zdí

Trendy jsou stále i výrazné dekorační prvky na zdech. Použít můžete výrazně barevnou tapetu, keramický obklad, lícové zdivo, kamenný obklad nebo dřevěné lamely. Při použití dřevěných lamel, pamatujte na to, že je vhodnější je na zeď umístit ve vertikálním směru, opticky zvýší výšku stropu a prostor vypadá větší. 

Výrazné zdi se skvěle hodí za TV, postel, kuchyňskou linku, krb nebo jednobarevnou pohovku.

Sbohem šedá barvo, výrazné odstíny vítejte

Šedá éra interiéru je již pryč a ke slovu se dostávají výrazné barevné odstíny. Moderní jsou odvážné a nečekané barevné kombinace, např. modrá, zelená a fialová. 

Do svého interiéru dostanete barvy třeba díky použití koberců, polštářů, prostírání, závěsů, záclon a obrazů.

Stále moderní jsou a ještě nějakou dobu budou metalické odstíny – kovové akcenty ve zlaté, stříbrné a měděné barvě. Chybu neuděláte ani zemitými a přírodními tóny.

Také čtěte: Industriální styl bydlení – inspirace, vlastnosti a tipy

Multifunkční nábytek

Multifunkční interiér a nábytek, to je hit, který vznikl po pandemii, kdy se lidé naučili pracovat z domova a do kanceláří se mnohdy již nevrátili. 

Pokud máte malý byt, jistě oceníte rozkládací kus nábytku, ze kterého dokážete přes den vykouzlit pracovní stůl a v noci jej předělat na pohodlnou postel. 

Křivky a oblouky

V interiérech se stále častěji objevují modernistické křivky s organickými a plynulými liniemi. Tyto designové prvky dodávají prostoru pocit pohybu a plynulosti. S křivkami se v interiéru setkáte u pohovek, židlí, regálů, odkládacích stolků, svítidel nebo u detailů kuchyňských linek. 

Inspirace v dobách minulých

Retro nábytek ještě neřekl poslední slovo a proto se s ním budeme setkávat i v dalších letech. V rámci udržitelnosti se stále častěji využívají bazarové kousky, které interiéru dodají určitou jedinečnost a osobitost. Zkuste se podívat na půdu u vašich prarodičů, třeba narazíte na nějaký skvělý designový prvek. 

Tip: V interiéru nádherně vypadají staré masivní komody.

O autorovi

Přejít nahoru