Jak vyřešit prostor u popelnice za pomoci lícových cihel?

Prostor kolem popelnice může být mnohdy náročné zařídit tak, aby vypadal dobře. My Vám ale přinášíme tip na skvělého pomocníka, díky kterému to bude hračka!

Pokud bydlíte v rodinném domku, je velmi pravděpodobné, že budete potřebovat vyřešit odpad, který rodina vyprodukuje. Nejčastějším řešením je přistavená popelnice u domu, do které se daný směsný odpad vyhazuje. Problémem může být ale nepěkný dojem, který tento prostor dává. Naštěstí ale existují jistá řešení.

Vsaďte na cihly

Kromě toho, že by prostor kolem popelnice měl lahodit lidskému oku, by měl být také praktický. V tomto ohledu se můžete spolehnout na lícové cihly, které se postarají o oba zmíněné požadavky.

Pokud se rozhodnete využít lícové cihly na obložení zdi kolem popelnice, jistě oceníte jejich jedinečný vzhled, který připomíná ručně dělané cihly. Každá jedna cihla je originál, právě díky jejich způsobu výroby. Kromě těchto výhod nesmíme opomenout ani jejich pevnost a odolnost vůči mrazu či povětrnostním vlivům. Překvapí také ekologickým a přírodním materiálem, ze kterých jsou vyrobeny.

K té praktické části můžeme doplnit ještě fakt, že jsou tyto cihly snadné na údržbu, což je v prostoru kolem popelnice opravdu žádoucí. Každému se čas od času stane nehoda a může zeď kolem tohoto prostoru umazat. V případě klasické malby zdi by nebylo tak jednoduché se skvrny zbavit. To Vás ale u lícových cihel trápit nemusí.

Co se týče estetické části daného prostoru, je dobré zmínit, že lícové cihly se vyrábí v několika variantách a barvách. Díky tomu můžete zeď kolem popelnice sladit a sjednotit se vzhledem Vašeho domu, který může taktéž využívat lícových cihel na svou fasádu.

Jak vyřešit plot

Plot je nedílnou součástí každého domu, jak kvůli bezpečnosti, tak kvůli tomu, že podtrhává celkový vzhled a dojem z jeho designu. Vybrat si můžete hned z několika druhů plotů, například klasický pletivový, dřevěný, kovový či plastový, přičemž každý z těchto plotů má své určité výhody i nevýhody.

Možná Vás překvapí, že lícové cihly mohou být také součástí plotu! Pokud si vyberete plot dřevěný či kovový, kdy tyto materiály jsou použity jako výplň plotu, je jisté, že je třeba mít postavenou konstrukci plotu, neboli sloupky, které výplň budou držet. A právě tyto sloupky můžete díky lícovým cihlám sladit do stejného designu jako dům a prostor kolem popelnice, čímž zajistíte krásné prostředí, které na sebe nebude vrhat špatné světlo, ba naopak, bude skvěle ladit s domem a jeho doplňky, jako jsou parapety, okenní rámy a podobně.

Jakou zvolit popelnici

Když už máme přiblížené řešení prostoru kolem popelnice, včetně plotu, je nezbytné se zmínit také o popelnici samotné. Tedy primárně o tom, jakou vybrat popelnici, co se týče velikosti a materiálu, ze kterého je vyrobena. Dále se musí hledět na prostor, který je k dispozici.

Co se týče velikosti popelnice, musí se brát v potaz hlavně prostor, který je určený pro samotnou popelnici. Pokud není velký, je jisté, že koupě velkého kontejneru by nebyla to pravé ořechové. Na druhou stranu, pokud nejste limitováni prostorem, hlavním kritériem pro výběr popelnice bude množství vyprodukovaného odpadu. Podle statistik Ústavu pro životní prostředí, je schopen člověk vyprodukovat v průměru až 6 kilogramů odpadu týdně. V kombinaci s touto informací je při výběru velikosti nutné brát v potaz počet členů domácnosti.

Popelnice jsou vyráběny ze dvou základních materiálů. Těmi jsou tvrzený plast a pozinkovaný plech. Výhodou plastových popelnic je jejich lehkost, která je spojená se snadnou manipulací, odolností vůči tropickým teplotám, slunečnímu záření a agresivním chemikáliím. Mezi výhody plechových popelnic patří primárně možnost ukládání žhavého odpadu, kterou zajisté ocení právě obyvatelé rodinných domů. Dalšími výhodami je odolnost vůči případnému řádění vandalů a fakt, že na ně sluneční záření nemá vliv. Naproti tomu je poškozují agresivní chemikálie a časem podlehnou také korozi.

O autorovi

Přejít nahoru