Fasády rodinných domů inspirace

Fasáda domu je hlavní prvek, který tvoří charakter každého rodinného domu. Proto by její vzhled měl být perfektní. Kromě estetické stránky jsou ale i další kritéria, která by měla fasáda splňovat a to především: ochranu před povětrnostními vlivy a vlhkostí, malá náročnost na údržbu a dlouhá životnost. Ideálním materiálem, který splňuje všechny tyto podmínky jsou lícové cihly a obkladové pásky. Jak takové fasády z okrasných cihel mohou vypadat? Inspirujte se v galerii níže.

Celoobložené fasády

Pokud se rozhodnete použít lícové cihly nebo obkladové pásky na celou fasádu vašeho domu, bude váš dům působit kompaktním dojmem. Lze kombinovat více barev obkladů dohromady a dosáhnout tak originálního vzhledu.

Sokly a částečně obložené fasády

Použití cihlového obkladu jako okrasného prvku pouze na některých částech fasády je také velmi oblíbené. Obložit můžete například štít domu, garáž nebo zeď podél terasy. Možností je nespočet a fantazii se meze nekladou.

Obklady v kombinaci se dřevem

Lícové cihly a obkladové pásky jsou přírodním materiálem, tudíž v kombinaci se dřevem budou vypadat vždy perfektně. Nejčastěji můžete vidět obloženou fasádu s dřevěným štítem nebo dřevěnými balkony.

O autorovi

Přejít nahoru