Cihlové ploty

Možností pro realizaci plotu kolem vašeho domu je mnoho. Cihlové ploty jsou designové, odolné a bezúdržbové a představují tak nejpraktičtější variantu formy plotů vůbec.

Mohou být plné, čímž vám zaručí naprosté soukromí, nebo sloužit jako konstrukce pro kovovou či dřevěnou výplň. Vybírat můžete ze všech typů cihel, snadno tak plot sladíte s vaší fasádou.

Při výstavbě jsou na výběr dvě varianty: plot postavit rovnou z lícových cihel a nebo konstrukci vyzdít ze ztraceného bednění a následně oblepit cihlovými pásky. Při této variantě se ztracené bednění po vybetonování musí natřít hydroizolační stěrkou, čímž zabráníte prostupování vlhkosti z konstrukce do cihlového obkladu.

Lepení cihlových pásků na plot

Před montáží je nutné konstrukci důkladně rozměřit. Cihlové pásky mají většinou rozměr 215 x 65 mm a spára mezi nimi je většinou 10 mm. Pokud je to nutné, můžete pásky o nějaký ten milimetr zkrátit, či naopak o malinko zvětšit spáru tak, aby vám nevycházely viditelné dořezy. Pro lepení jde nutné použít speciální lepidlo určené pro lícové pásky.

O autorovi

Přejít nahoru